تور ویتنام | بهترین قیمت و لحظه آخری

تور مالزی

مهروگشت » تور آسیایی » تور مالزی » تور مالزی

لیست آخرین قیمت تورها

تور کوالالامپور لنکاوی شهریور 1403
تاریخ رفت: شهریور ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
یک سیم کارت برای هر اتاقبیمه مسافرتیگشت نیم روزی در کوالالامپور

230 دلار + هزینه پرواز
تور کوالالامپور لنکاوی مرداد 1403
تاریخ رفت: مرداد ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
گشت نیم روزی در کوالالامپوریک سیم کارت برای هر اتاقبلیط کوالالامپور - لنکاوی

230 دلار + هزینه پرواز
تور کوالالامپور + لنکاوی تیر 1403
تاریخ رفت: تیر ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
ترانسفر فرودگاهیبلیط پروازاقامت در هتل با صبحانه

230 دلار + هزینه پرواز
تور ترکیبی مالزی بالی شهریور 1403
تاریخ رفت: شهریور ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
لیدر محلی در بالیلیدر فارسی زبان در مالزیترانسفر فرودگاهی

390 دلار + هزینه پرواز
تور ترکیبی مالزی بالی مرداد 1403
تاریخ رفت: مرداد ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
اقامت در هتل با صبحانهبلیط رفت و برگشتیک سیم کارت برای هر اتاق در مالزی

395 دلار + هزینه پرواز
تور ترکیبی مالزی بالی تیر 1403
تاریخ رفت: تیر ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
بلیط کوالالامپور - بالیترانسفر فرودگاهیبلیط رفت و برگشت

355 دلار + هزینه پرواز
تور کوالالامپور + پنانگ شهریور 1403
تاریخ رفت: شهریور ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
ترانسفر فرودگاهیاقامت در هتل با صبحانهبلیط رفت و برگشت

300 دلار + هزینه پرواز
تور کوالا + پنانگ مرداد 1403
تاریخ رفت: مرداد ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
یک سیم کارت برای هر اتاقبیمه مسافرتیاقامت در هتل با صبحانه

200 دلار + هزینه پرواز
تور کوالالامپور + پنانگ تیر 1403
تاریخ رفت: تیر ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
بلیط رفت و برگشتگشت نیم روزی در کوالالامپوربیمه مسافرتی

280 دلار + هزینه پرواز
تور شهریور ماه 1403 مالزی
تاریخ رفت: شهریور ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
بیمه مسافرتییک سیم کارت برای هر اتاقاقامت در هتل با صبحانه

225 دلار + هزینه پرواز
تور مرداد ماه 1403 مالزی
تاریخ رفت: مرداد ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
ترانسفر فرودگاهییک سیم کارت برای هر اتاقگشت نیم روزی در کوالالامپور

190 دلار + هزینه پرواز
تور تیر ماه 1403 مالزی
تاریخ رفت: تیر ماه
اقامت: 7 شب و 8 روز
هتل: 3و4و5 ستاره
لیدر فارسی زبانترانسفر فرودگاهیگشت نیم روزی در کوالالامپور

180 دلار + هزینه پرواز
تور پوکت + سنگاپور + کوالالامپور تابستان 1403
تاریخ رفت: تابستان
اقامت: 9 شب و 10روز
هتل: 3و4و5 ستاره
بیمه مسافرتیگشت نیم روزی در کوالالامپورترانسفر فرودگاهی وبین شهری

710 دلار + هزینه پرواز

تور مالزی می‌تواند پای شما را به دنیایی شگفت‌انگیز از این کشور باز کند. همه چیز در اینجا برای ایجاد یک تجربه‌ی فراموش‌نشدنی آماده است سواحل باشکوه، میراث فرهنگی پرارزش، طبیعت دست‌نخورده و غذاهای متنوع و خوشمزه، همراه با مردمان دوست‌داشتنی و مهمان‌نواز. با این حال، قبل از سفر، ارزشمند است که با برخی از جوانب اساسی ورود به این کشور آشنا شوید.

اول بیاید یه نگاهی به کشور زیبای مالزی بیندازیم!

مالزی، کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیا و نزدیک خط استوا، از دو بخش مختلف تشکیل شده است: شبه‌جزیره مالزی و شرق مالزی. پایتخت آن کوالالامپور است و پوتراجایا مرکز اداری آن. مالزی قبلاً یک مستعمره بریتانیا بود و در اوت ۱۹۶۵ (مرداد ۱۳۴۴) به یک کشور مستقل تبدیل شد.

مالزی یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری جنوب شرقی آسیا است و تورهای مالزی از پرجستجوترین موارد در اینترنت هستند. هر ساله صدها هزار گردشگر از این کشور زیبا دیدن می‌کنند و به گشت و گذار می‌پردازند. مالزی واقعاً دارای برخی از جاذبه‌های گردشگری جذاب در جهان است و برای بازدیدکنندگان تنوع و بسته‌های تعطیلات فراوانی ارائه می‌دهد.

واحد پول مالزی چیست؟

رینگیت مالزی واحد پول این کشور است که با کد MYR نشان داده میشود. رینگیت به صورت اسکناس‌هایی با ارزش 100 رینگیت، 50 رینگیت، 20 رینگیت، 10 رینگیت، 5 رینگیت و 1 رینگیت عرضه می‌شود. همچنین سکه‌های 50 سنت، 20 سنت، 10 سنت و 5 سنت نیز وجود دارد.

ویزا برای تور مالزی + مدارک!

خوشبختانه میتوانیم بگوییم ، سفر به کشور زیبا و فوق العاده مالزی برای ایرانی ها لازم به ویزا ند و شما میتوانید تنها با تهیه بلیط و مشخص نمودن محل اقامت خود، به این کشور سفر کرده و جلوه های زیبای این کشور لذت ببرید. در هنگام ورود به این کشور زیبا در فرودگاه باید موارد زیر حتما به همراه داشته باشید.

بلیط رفت و برگشت
پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
واچر هتل (تاییدیه رزرو هتل)
بیمه معتبر مسافرتی

فراموش نکنید در تورهای مالزی مهروگشت، در تمام این مراحل با شما هستیم و راهنمایی کاملی از برنامه سفر با بهترین قیمت ها و بالاترین کیفیت در اختیارتان قرار میدهیم. البته مثل همیشه مشاوره رایگان هم داریم که کافیه با متخصصین ما در تماس باشید.

تور مالزی و نگاهی عمیق تر به فرهنگ آنها!

تاریخ غنی فرهنگی، جاذبه‌های تاریخی زیبا و سبک زندگی محلی مسحورکننده، گردشگران زیادی را از سراسر جهان به مالزی جذب می‌کند. هر ساله گردشگرانی از کشورهای مختلف به مالزی می‌آیند و زیبایی‌های آن را با تورهای مالزی کشف می‌کنند. مالزی به خاطر ایستگاه‌های تپه‌ای زیبا، سواحل خیره‌کننده و جنگل‌های بکر خود مشهور است. با تورهای ارزان مالزی، می‌توانید از همه این‌ها بهره‌مند شوید.

مردم مالایی تاریخ طولانی تمدن دارند و هزاران سال است که در اینجا زندگی می‌کنند. مالزی از زمان‌های قدیم مرکز تجار بوده است. این مسیر توسط تاجران برای تجارت ادویه و ابریشم استفاده می‌شد. مهاجرت بعدی از چین، جدیدترین فناوری‌ها مانند کشاورزی و اکتشاف فلز را به ارمغان آورد.

مالزی در گذشته توسط پادشاهان مختلف اداره می‌شد و آن‌ها با حفظ سنت‌ها و آداب و رسوم محلی، به تنوع فرهنگی غنی مالزی کمک زیادی کرده‌اند. به همین دلیل تورهای ماه عسل مالزی همیشه پرطرفدار هستند. پس از ورود اروپایی‌ها، انگلیسی‌ها به مزیت استراتژیک مالزی و پتانسیل اقتصادی آن پی بردند، زیرا مالزی تولیدکننده فلفل، طلا و چای باکیفیت بود.

مالزی کشوری است که گردشگران به دلیل بازدید از جنوب شرق آسیا آن را دوست دارند. این کشور برای همه، چیزهایی برای ارائه دارد. می‌توانید انواع مختلفی از غواصی را امتحان کنید، جنگل‌های بکر را کاوش کنید، از سواحل زیبا لذت ببرید، شهرهای قابل توجه را کشف کنید یا غذاهای لذیذ مالزیایی بخورید. همه این‌ها در تورهای مالزی گنجانده شده است.

بهترین زمان برای تور مالزی!

بهترین زمان برای سفر به مالزی بین اسفند و شهریور است. پس از فصل بارانی، شاخ و برگ‌های فراوان استوایی این کشور را به یک مقصد ضروری تبدیل می‌کند. اگر از علاقه‌مندان به حیات وحش هستید، باید فصل خشک از اسفند تا مهر را برای بازدید انتخاب کنید. در ماه‌های اسفند و تیر می‌توانید از تماشای پرندگان لذت ببرید.

شهر هایی که باید ببینید

لنکاوی: این یک گروه جزیره است و به عنوان بهترین مقصد در مالزی شناخته می‌شود. هر جزیره دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، از جمله جنگل‌های پراکنده، سواحل شنی، و مقاصد دیگری که بسیار زیبا هستند.

کوالالامپور: پایتخت مالزی، ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ سنتی و مدرن است. این مکان مشهور، به نام KL، یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی در مالزی است. شما می‌توانید از گزینه‌های متنوعی از جمله خرید در مراکز خرید، تفریحات شبانه و همچنین صرف غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

کوتا کینابالو: این شهر یکی از شهرهای در حال رشد در مالزی است، به دلیل فرصت‌های ماهیگیری فوق‌العاده مشهور است. این شهر به شما این امکان را می‌دهد که بلندترین قله کشور، کوه کینابالو را ببینید و از مناظر طبیعی زیبا به همراه ساختارهای مدرن شهر لذت ببرید.

پنانگ: این شهر بین گردشگران خوش خوراک بسیار معروف است. این شهر تنوعی از غذاهای مالزیایی را در انواع مختلف به شما می‌دهد. همچنین صحنه‌های فرهنگی جذابی را برای شما به ارمغان می‌آورد، زیرا اینجا مذاهب زیادی وجود دارند که با یکدیگر همزیستی می‌کنند.

تور مالزی رفتی این کارها فراموش نشه!

روتی کانای را امتحان کنید. غذایی مالزیایی که از نظر طعم فوق‌العاده است و ترکیبی از طعم‌های مختلف هندی، چینی، تایلندی و مالایی را در بر دارد. حتماً روتی کانای را امتحان کنید، این نان با کاری تند سرو می‌شود.

برج‌های پتروناس را در شب بگردید. این برج‌های دوقلوی عظیم نیازی به معرفی ندارند و در هر فهرست از دیدنی های کوالالامپور قرار دارند. برای دیدن منظره‌ای عالی، از پل ارتباطی بین این دو برج غول‌پیکر عبور کنید.

غواصی کنید. مالزی در جنوب شرقی آسیا گزینه‌های زیادی برای غواصی و اسنورکلینگ دارد.

خیابان‌های مالاکا را بگردید. این شهر شما را به زمان‌های گذشته می‌برد، زمانی که زندگی آرام و بی‌شتاب بود. می‌توانید دوچرخه کرایه کنید و مالاکا را کشف کنید. ساختمان‌های قدیمی و جاده‌های باریک مطمئناً شما را مجذوب خواهند کرد.

بناهای تاریخی در سفر به مالزی

قلعه کلی، پراک: این قلعه مرموز در سال ۱۲۹۴ توسط WK Smith، یک کشاورز اسکاتلندی طراحی شده بود. او دستور ساخت این مکان را داده بود تا بتواند در حین انجام وظیفه در آنجا بماند. این قلعه با جنگل انبوه و قله‌های خیره‌کننده، بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

تالار شهر، پنانگ: این تالار صد ساله، یکی از اولین ساختمان‌های پنانگ است که امکاناتی همچون پنکه‌ها و چراغ‌های برقی کامل دارد. از این ساختمان به عنوان مرکز دفاتر مونیسیپال استفاده می‌شد.

ایستگاه راه‌آهن کوالالامپور: این ایستگاه راه‌آهن نمادین، توسط معمار معروف، بنیسون کوهان‌دار، طراحی شده است. این بنا به سبک مغول هند با غرفه‌های گنبدی شکل زیبا ساخته شده است.

کارکوسا سری نگارا، کوالالامپور: این مکان مناظری خیره‌کننده از بالای تپه ارائه می‌دهد. این بنا بیش از دویست سال قدمت دارد و به عنوان اقامتگاه رسمی کمیسر عالی بریتانیا استفاده می‌شد.

کلیسای جامع سنت مری، کوالالامپور: این مکان برجسته KL یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای آنگلیکن است. این ساختمان در ابتدا با چوب ساده ساخته شده بود، اما به تدریج با پنجره‌های فلزی، شیشه و کاشی تغییر شکل داد.

برج ساعت اتکینسون: این قدیمی‌ترین ساختمان ایستاده در شهر است که هنوز در حال کار است. بیش از صد سال پیش با چوب کامل و بدون فلز و کاشی ساخته شد. برج ساعت همچنان کار می‌کند و زمان دقیقی را به مردم محلی ارائه می‌دهد.

تور مالزی و غذاهایی که باید امتحان کنی

مالزی به خاطر محیط‌های گرمسیری و تنوع چندفرهنگی‌اش معروف است که آن را به بهشت غذا تبدیل می‌کند. در این کشور، از غذاهای چینی، هندی، تایلندی و اندونزیایی گرفته تا انواع مختلف دیگری وجود دارد، که هر ایالت با نسخه‌های خاص خود تنوعی متفاوت ارائه می‌دهد. حال، چند نمونه از غذا های محبوب را خدمت شما معرفی میکنیم.

ناسی لماک: بدون شک غذای شماره یک مالزی است. دستور اصلی شامل پخت برنج با شیر نارگیل و سرو کردن آن روی برگ‌های موز با تخم‌مرغ آب‌پز و خمیر چیلی است. امروزه این غذا همیشه در دسترس است، برخلاف گذشته که فقط در صبح‌ها یافت می‌شد.

پاراتا: این گزینه ساده و ارزان برای صبحانه بسیار محبوب است، به‌ویژه در میان هندی‌ها. همه رستوران‌های هندی این غذا را ارائه می‌دهند. می‌توانید پاراتا را با کاری مرغ یا ماهی یا ترشی نیز میل کنید.

ناسی کرابو کلانتان: این غذای سنتی مالزیایی در میان مردم محلی بسیار محبوب است. تهیه این غذا آسان نیست و زمان زیادی می‌برد. این غذا به مواد و ادویه‌های زیادی نیاز دارد.

لمانگ: یکی از قدیمی‌ترین غذاهای مالزیایی است و هنوز هم به همان روشی که قبلاً پخته می‌شد، پخته می‌شود. برای طبخ این غذا از بامبو استفاده می‌شود و مخصوصاً در اعیاد عید تهیه می‌شود. آماده شدن کامل این غذا ممکن است ساعت‌ها طول بکشد.

آداب معاشرت و رسوم در مالزی

هنگام بازدید از مالزی، باید به یاد داشته باشید که قوانین و آداب و رسوم متفاوتی وجود دارد. در اینجا لیستی از کارهایی که به عنوان یک توریست در مالزی باید انجام دهید و نباید انجام دهید، به شما ومیگوییم:

باید ها

  • با مردانی که ملاقات می‌کنید محکم دست بدهید، اما هرگز برای دست دادن با زنان پیش قدم نشوید، مگر اینکه آنها ابتدا پیشنهاد دهند.
  • در بسیاری از کشورها رایج است که وقتی وارد هر خانه‌ای می‌شوید، کفش خود را در بیاورید.
  • تمام کارهای خود را فقط با دست راست انجام دهید مگر اینکه چپ‌دست باشید. خوردن با دست راست در مالزی امری ضروری است.
  • یک محدودیت مطلق برای حمل رینگیت (واحد پول مالزی) با شما وجود دارد. بنابراین، اگر به مقدار قابل توجهی رینگیت نیاز دارید، باید آن را تبدیل کنید.

نباید ها

  • به سر کسی دست نزنید زیرا در فرهنگ مسلمانان مالزیی جزء مقدس بدن محسوب می‌شود. اگر دست بزنید، بی‌ادب محسوب می‌شوید.
  • خیلی عجیب است، اما مردم محلی وقتی چیزی را نشان می‌دهند، به جای انگشت اشاره از انگشت شست استفاده می‌کنند. بنابراین، از انگشت خود برای اشاره به کسی استفاده نکنید.
  • هرگز بدن خود را در جایی به نمایش نگذارید. در سواحل، باید قبل از حمام کردن، تمام بدن خود را بپوشانید.
  • از ابراز عشق در ملاء عام اجتناب کنید، شما را شرم‌آور و بی‌ادب تلقی می‌کنند.